یادآوری زمان تمدید بیمه

خرید بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی ایران، البرز، آسیا، پارسیان، پاسارگاد، رازی، دانا، ما، نوین، کارآفرین
در بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گذار بر عهده بیمه‌گر است.بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. این بیمه نامه مانند سایر بیمه نامه‌ها، علاوه بر پوشش‌های اصلی، پوشش‌های اضافی را شامل می‌شود که بر بیمه گذار میتواند با انتخاب این پوشش‌ها در زمان خرید بیمه نامه، آن ها را خریداری کند.
خطرات اصلی بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، شامل خطرات حریق (آتش سوزی)، انفجار و صاعقه می باشد. در بیمه نامه های آتش سوزیهر سه مورد باهم تحت پوشش قرار میگیرند. اما پوشش های اضافی بیمه آتشسوزی، شامل سیل و طغیان آب رودخانه و دریا، زلزله و آتش فشان، طوفان ـ گردباد ـ تند باد، سقوط بهمن، سقوط و برخورد اجسام خارجی، شکست شیشه، سرقت با شکست حرز اموال و اثاثیه، رانش و فروکش کردن زمین، سقوط هواپیما و هلی کوپتر، ضایعات ناشی از برف و باران، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، آشوب ـ بلوا ـ شورش (SRCC)و پوشش هزینه پاکسازی و ... می باشند.
بنابراین، بیمه گذار بر اساس شرایط شخصی و محل زندگی خود، لازم است تا پوششهای مورد نظر خود را در بیمه در نظر بگیرد. چرا که برخی از پوششها مانند پوشش زلزله، سیل و یا سقوط هواپیما، با توجه به محل سکونت افراد، برای خرید ضرورت پیدا میکند.

تخفیف‌های بیمه آتش سوزی
در بیمه آتش سوزی، مانند بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت وجود ندارد. اما شرکتهای بیمه بر اساس برخی از شرایط رقابتی، تخفیف هایی را برای بیمه گذار قائل میشوند. بطور مثال، بیمه آتش سوزی بیمه پاسارگاد، برای دارندگان بیمه عمر پاسارگاد، تخفیف 20 تا 40 درصدی را برای بیمه گذاران قائل میشود. یا شرکت بیمه ما، به تمام کسانی که بیمه عمر این شرکت را دارند، بیمه آتش سوزی هدیه میدهد. همچنین، کسانی که در سازمان نظام پزشکی یا سازمان نظام مهندسی هستند، میتوانند تخفیف 20درصدی از شرکت بیمه پاسارگاد را برای بیمه آتش سوزی دریافت کنند. اما، صورت دیگری از تخفیف های بیمه ای هستند که نمایندگان شرکتهای بیمه بر اساش نرخ بیمه آتش سوزی محاسبه شده برای بیمه گذار ارائه میکنند که برخی مواقع تا 50 درصد افزایش مییابد.

مراحل خرید بیمه آتش سوزی از بیمه بازار
برای خرید بیمه آتش سوزی، لازم است تا مشخصات ساختمان خود را وارد کنید. این مشخصات، شامل متراژ ساختمان شما، قیمت بازسازی واحد شما (که معمولا حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان است) و ارزش اثاثیه شما خواهد بود. پس از آن لازم است تا با توجه به شرایط محل زندگی خود، پوششهای مورد نظرتان را انتخاب کنید. (پوشش پیشنهادی برای بیمه آتش سوزی، پوشش زلزله خواهد بود.)
اکنون میتوانید نرخ بیمه آتش سوزی در شرکتهای مختلف را مشاهده کنید و بر اساس آن بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
پس از ثبت سفارش بیمه مورد نظر، کافیست تا اطلاعات خود و ساختمان خود را وارد کنید تا مراحل ثبت سفارش شما کامل شود.
توجه کنید که در صورت نیاز به بازدید کارشناس، نرخ قطعی بیمه آتشسوزی پس از تایید کارشناس اعلام خواهد شد.

در صورتی که نیاز به مشاوره‌ی بیشتر داشته باشید می‌توانید از طریق ایمیل، تلگرام، و گفت‌وگوی آنلاین سایت با مشاوران بیمه بازار در تماس باشید.