بهترین بیمه شخص ثالث!!! آیا بیمه ثالث هم “بهترین” دارد؟

264
3
اشتراک گذاری :
بهترین بیمه شخص ثالث

شاید انتخاب شرکت بیمه برای خیلی از ما تا حالا مورد توجه نبوده باشه، اما همین بیمه شخص ثالث، جزئیاتی داره که میتونه در انتخاب ما تأثیرگذار باشه. در ادامه، مواردی رو به شما معرفی می‌کنیم تا بتونید راحت‌تر، بهترین بیمه رو انتخاب کنید.

پوشش مالی

منظور از پوشش مالی، سقف خسارت مالی هست که از طرف مقصر به شخص ثالث وارد میشه.

اگرچه میزان دیه شخص ثالث و سرنشین از طرف قوه قضائیه تعیین میشه و بیمه گذاران در مورد این موارد حق انتخابی ندارند، اما پوشش مالی بیمه ثالث، ملاک مهمی در انتخاب بیمه شخص ثالث شماست. در سال ۹۶، کمترین پوشش مالی برای بیمه‌های ثالث، ۷ میلیون تومان (میشه ۲٫۵ درصد دیه در ماه‌های حرام) تعیین شده. در این پوشش مالی، نرخ همه شرکت­‌های بیمه به جز بیمه ایران برای خودروی شما یکسان هست، و چون بیمه ایران تنها شرکت بیمه دولتیه و تخفیف ۲٫۵ درصدی رو برای مشتریان در نظر نمیگیره، کمی از بقیه گرون‌تره. اما برای پوشش‌های مالی بالاتر، داستان کاملا متفاوته و قیمت شرکت‌­ها رقابتی تعیین میشه. پوشش مالی بالاتر فایدش اینه که شما میتونید با پرداخت حق بیمه کمی بیشتر، خیال خودتون رو از تصادف با خودروهای لوکس و گران قیمت آسوده کنید. اگر از لحاظ قیمت بخوایم براتون توضیح بدیم، در پوشش‌های مالی بالاتر بیمه پاسارگاد از همه ارزن‌تره و ممکنه اختلاف قیمت در حد چند هزار تومن باشه. شرکت بیمه ایران هم بیش‌ترین قیمت رو داره. البته، برای یک خرید خوب همیشه قیمت به تنهایی ملاک نیست و عوامل دیگری مثل رتبه رضایت­ مندی مشتری میتونه خیلی تو انتخاب بهترین بیمه اثر داشته باشه.

رتبه رضایت­مندی و نرخ شکایت مشتریان

این دو شاخص، ارزیابی عملکرد شرکت‌های بیمه را بر اساس شاخص رضایت مندی مشتریان و میزان ثبت شکایت آن‌ها از شرکت‌های بیمه در سامانه بیمه مرکزی مشخص میکنه. شاخص رضایت مندی مشتریان بر اساس معیارهایی مانند رضایت از پاسخگویی، دانش کارکنان، کیفیت ارتباط با مشتری و … ارزیابی میشه.

پس اگه دنبال این هستید تا بهترین بیمه ثالث رو خیلی راحت و در چند ثانیه پیدا کنید، کافیه تا به پنل بیمه شخص ثالث وبسایت بیمه بازار برین تا جواب سوالتون رو پیدا کنید. اگر هم سوال بیش­تری داشتید، با ما تماس بگیرید.

 

 

 

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

اشتراک گذاری :

3 دیدگاه

پاسخ دهید